Ознака: „Арамко“

Иран бара да го види доказот за кој се тврди дека...

Коментирајќи ја неодамнешната презентација на Саудиска Арабија на наводни докази дека Техеран стои зад неодамнешниот напад врз саудиските нафтени постројки, иранското Министерство за надворешни...