Ознака: арамија

Докторе, како да го воспитам син ми да биде арамија?

Ако сакате да ги воспитате своите деца да бидат успешни во овој обесчувствен и затоа обесмислен свет, избришете им ги чувствата за срам и...

Арамија на божикен панаѓур украл колбаси вредни над 1.000 евра

Снаодлив арамија украл неколку стотини колбаси во вредност над 1.000 евра од божикниот панаѓур организиран во гратчето Битигхаим-Бисинген, на југозападот на Германија, соопшти денеска...