38.8 C
Skopje
31.7.2021 - 20:13

Ознака: апсење

Во гостилница во Арачиново уапсен меѓународен наркодилер кој побегнал од затвор

Во акција во угостителски објект во скопско Арачиново, утрово околу 6.45 часот, бил уапсен 43-годишен арачиновец кој бил осуден за меѓународна недозволена трговија со...

Уапсен скопјанец, во неговиот дом биле пронајдени муниција и експлозивни материи

Триесет и деветгодишен скопјанец е уапсен откако полицијата во неговиот дом пронашла муниција и експлозивни материи кои обвинетиот неовластено ги поседувал. При извршен претрес на...

Грчки државјанин уапсен со над 33 килограми канабис што ги презел...

Грчки државјанин, кој на мотор превезувал 33 килограми и 523 грама канабис што ги презел на граничен премин со Македонија, е уапсен на територијата...

Скопјанец приведен по 17 години во бегство

Шеесет и тригодишен скопјанец е приведен за издржување затворска казна од 12 години. Според информациите од МВР, тој бил во бегство од пред 17...

Во Скопје уапсен криминалец од Бугарија, еден од најбараните во Европа

Полицијата уапси криминалец од Бугарија кој е меѓу најбараните во Европа, соопшти МВР. Шеесет и тригодишниот бугарски државјанин П.И.М. бил уапсен вчера на подрачјето на...

Приведени 13 лица кои приредувале игри на среќа без лиценца

Вчера во периодот од 13.50 часот до 16.40 часот, полициски службеници од СВР Тетово, во содејство со УЈП и Државниот пазарен инспекторат, спровеле акциска...

Македонски државјанин уапсен при заплена на 300 килограми кокаин во Драч

Околу 300 килограми кокаин во пакувања со амблемите на спортските тимови „Чикаго Булс“ и „Париз Сен Жермен“, но и луксузниот моден бренд „Диор“ се...

Разбиена мрежа за криумчарење мигранти во акцијата на МВР низ повеќе...

Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и трговија со луѓе денеска спроведе координирана полициска операција во Велес, Скопје, Штип, Струмица и Валандово за...

Претрес во Гостивар, запленета дрога и уапсени петмина

Полицијата ноќеска околу 2 часот привела петмина од Гостивар, кај кои била најдена дрога. Меѓу уапсените се Г.Д.(27), С.С.(27), И.С.(39), Ф.И.(27) и А.Б.(32), сите од...

Приведени тројца скопјани кои нападнале полициски службеници

Вчера околу 18.40 часот во нас.Влае, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода Е.П.(26), А.П.(28) и Д.П.(53), сите од Скопје, затоа што...