0.3 C
Skopje
26.1.2020 - 11:00

Ознака: апсења

Нови апсења поврзани со „камионот на смртта“

Ирската полиција уапси маж во рамките на истрагата за смртта на 39-те лица чии тела беа откриени во приколка на камион-ладилник во близината на...

„Нова врска“ го задава конечниот удар за италијанско-американската мафија?

Италијанска и американска полиција започнаа координирана акција против големи криминални семејства, кои сакале да ја обноват својата база на Сицилија. Повеќе од 200 полицајци, вклучително...

Запленети 24 тони стероид во прав во акции ширум Европа

Европол во акции ширум Европа заплени 24 тони сирови стероиди во прав и затвори девет илегални лаборатории во кои се произведувале стероиди и други...

Полицијата започна со апсења по упадот во парламентот на Хонгконг

Најмалку 12 лица, од кои 11 мажи и една жена, беа уапсени во првата акција на полицијата на Хонгконг по упадот и вандализирањето на...

Апсења во Албанија поради уништување на изборен материјал

Албанската полиција уапси најмалку петмина приврзаници на опозицијата, поради наводно оштетување на гласачки кутии и документи, за да ги спречат локалните избори во земјата,...

Трамп најави масовни апсења на мигранти

Претседателот на САД, Доналд Трамп, на „Твитер“ најави масовни апсења на мигранти. Иронично за објавата на Трамп е дека големите миграциски операции вообичаено се...

Ситуацијата на Косово мирна, за попладне е најавен протест

Ситуацијата во Косовска Митровица, по акцијата на РОСУ, утринава е мирна, јавува „Танјуг“. Еден ден по упадот на специјалците на северот на Косово, на главниот...

Во Бразил приведени најмалку илјада лица осомничени за убиство

Од приведените, 56 лица се осомничени за убиство во чин на семејно насилство или дискриминација врз основа на полова основа. Голема полициска акција е спроведена...

Повлекувањето на специјалците нема да ги спласне тензиите на Косово?

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, соопшти дека специјалните косовски сили НЈСО (поранешни РОСУ) започнале да се повлекуваат од северот на Косово, јавува „Б92“. Тој во...

Тачи ја оцени воената готовност на Србија како популистичка мерка на...

Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави дека одлуката на претседателот на Србија Александар Вучиќ да го подигне нивото на готовност на војската на Србија е...