Ознака: апликација

Техно – „Гугл“ повторно изработува апликација за допишување

Новата платформа за разменување пораки ќе ги обедини сите функции што ги имаат Хенгаутс мит, Хенгаутс чет и Гугл драјв. Според извештаите што се појавија...

Тинејџер ја создал групата „Јавна соба“?

Тинејџер ја создал затворената група „Јавна соба“ на социјалната мрежа „Телеграм“ на која беа објавувани фотографии со интимна содржина на малолетни лица, според неофицијални...

Сакаме да засадиме милион дрвја

Михаил Стевчев, творец на апликацијата „Трибенкс“ „Трибенкс“ е апликација со која при секое организирање патување преку „Букинг ком“ помагате во борбата против глобалното затоплување Како...

Новата верзија на апликацијата „МојДДВ“ со технички унапредувања

Управата за јавни приходи соопшти дека апликацијата „МојДДВ“ подлежи на промени, со цел да се постигне подобра функционалност на апликацијата за поднесување на фискалните сметки. -...

„Фејсап“ – забавна апликација или шпиoнска алатка?

Последниве неколку дена апликацијата „Фејсап“, која овозможува подмладување или стареење на ликот на корисникот, стекна голема популарност низ светот. Меѓутоа, телефонска алатка предизвика и страв...

УЈП: Апликацијата за поврат на ДДВ е безбедна

Во врска со одредени реакции поврзани со наводно нарушување на безбедноста на личните податоци при инсталирање на апликацијата МојДДВ, Управата за јавни приходи уверува...

Запознајте ја Нела – првиот банкарски електронски асистент

НЛБ Банка, како иновативна и современа банка која е во чекор со светските трендови, ја прошири својата понуда со уште еден канал за комуникација...

Управување со клуб преку апликација за мобилен телефон

Викендов неименуван англиски фудбалски нисколигаш може да добие нови сопственици, и тоа повеќе од 2.500, кои платија за акции, што ќе им овозможи преку...

Апликацијата „Мапа на криминалот во Македонија“ ќе им помага на граѓаните

Студентите од Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство, или попознат како ФИНКИ, се покажаа како креативни и иновативни умови што се исклучително активни...

Општината Карпош доби мобилна апликација за граѓанско учество во локалните политики

Во трговскиот центар „Лептокарија“ се одржа настанот „Промотивен ден на мЗаедница“, наменет за промовирање на новата мобилна апликација за општината Карпош. Станува збор за...