Ознака: апликација

Сакаме да засадиме милион дрвја

Михаил Стевчев, творец на апликацијата „Трибенкс“ „Трибенкс“ е апликација со која при секое организирање патување преку „Букинг ком“ помагате во борбата против глобалното затоплување Како...

Новата верзија на апликацијата „МојДДВ“ со технички унапредувања

Управата за јавни приходи соопшти дека апликацијата „МојДДВ“ подлежи на промени, со цел да се постигне подобра функционалност на апликацијата за поднесување на фискалните сметки. -...

„Фејсап“ – забавна апликација или шпиoнска алатка?

Последниве неколку дена апликацијата „Фејсап“, која овозможува подмладување или стареење на ликот на корисникот, стекна голема популарност низ светот. Меѓутоа, телефонска алатка предизвика и страв...

УЈП: Апликацијата за поврат на ДДВ е безбедна

Во врска со одредени реакции поврзани со наводно нарушување на безбедноста на личните податоци при инсталирање на апликацијата МојДДВ, Управата за јавни приходи уверува...

Запознајте ја Нела – првиот банкарски електронски асистент

НЛБ Банка, како иновативна и современа банка која е во чекор со светските трендови, ја прошири својата понуда со уште еден канал за комуникација...

Управување со клуб преку апликација за мобилен телефон

Викендов неименуван англиски фудбалски нисколигаш може да добие нови сопственици, и тоа повеќе од 2.500, кои платија за акции, што ќе им овозможи преку...

Апликацијата „Мапа на криминалот во Македонија“ ќе им помага на граѓаните

Студентите од Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство, или попознат како ФИНКИ, се покажаа како креативни и иновативни умови што се исклучително активни...

Општината Карпош доби мобилна апликација за граѓанско учество во локалните политики

Во трговскиот центар „Лептокарија“ се одржа настанот „Промотивен ден на мЗаедница“, наменет за промовирање на новата мобилна апликација за општината Карпош. Станува збор за...

Пелистерка апликација: За здрави одлуки во 2019!

Македонската компанија Пелистерка, годинава одлучи традиционалниот годишен календар да го замени со апликација. Освен стандардниот календариум, апликацијата има уште неколку функции кои што ќе...

„Запознавање на Фејсбук“ ќе биде дел од функциите, а не посебна...

„Фејсбук“ не планира да почне самостојна апликација за запознавање како апликациите „Тиндер“ и „Меч груп“. Напротив ќе воведе функција што ќе биде базирана во...