38.8 C
Skopje
5.8.2021 - 16:35

Ознака: апел

Апел скопјани рационално да ја користат водата како ресурс

ЖЕШКОТО ВРЕМЕ ЈА ЗГОЛЕМИ ПОТРОШУВАЧКАТА НА ВОДА Врз основа на податоците на Управата за хидрометеоролошки работи од каде што се најавуваат високи температури, кои деновиве...

Владата, МПЦ и ИВЗ апелираат да се почитуваат мерките за заштита

Претседателот на Владата, Зоран Заев, заедно со првиот заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби,...

Кризниот штаб од Битола апелира да се почитуваат мерките

Штабот за заштита и спасување на општина Битола денес преку ЗУМ апликацијата одржa состанок. На состанокот се разговараше за актуелната здравствена состојба во општина...

Пленковиќ: Апелирам помошта правилно да се дистрибуира

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ даде изјава по завршувањето на состанокот на владиниот кабинет. Тој изрази жалење и сочувство до сите што изгубиле некој во...

Филипче: Бидете одговорни во претстојниот период на слави и прослави

Министерството за здравство апелира до граѓаните во периодот на слави кој престои максимално да бидат одговорни и да ги почитуваат мерките за заштита. Министерот за...

Верските лидери со апел да се почитуваат мерките против коронавирусот

Верските лидери во земјава упатија апел до граѓаните да ги почитуваат мерките против коронавирусот. - Ние ‒ Црквите и верските заедници испраќаме едногласен апел до...

Меркел со апел до Германците: Ве молам, останете дома

Германската канлецарка Ангела Меркел апелираше до Германците поради коронавирусот да ги редуцираат средбите со други луѓе и да не патуваат ако не е неопходно....

Воздржете се од полнење базени

„ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА“ СО АПЕЛ Актуелната состојба со коронавирусот, затворањето на границите и немањето можност за заминување на одмор во прекуграничните туристички дестинации ги принудија...

Македонските државјани на Малта се соочуваат со неизвесност по истекувањето на...

Тревога од нашинците на Малта Македонските државјани кои се обидуваат да го регулираат престојот на Малта, преку писмо се обратија до Владата, МНР, МВР, како...

Филипче: Почитувањето на мерките е клучот во борбата против коронавирусот

Единствениот начин да го заштитиме нашето здравје, но и здравјето на нашите најблиски е преку целосно придржување на мерките – задолжителна употреба на заштитна...