7.8 C
Skopje
29.11.2021 - 4:42

Ознака: апелација

Апелација го укина куќниот притвор за Миле Јанакиески

Апелацискиот суд во Скопје денеска го укина куќниот притвор за Миле Јанакиески, обвинет во неколку предмети на поранешното Специјално јавно обвинителство, соопшти Кривичниот суд. -...

Уапсени гостиварци кои фрлиле кокаин пред наплатна станица

Полицијата синоќа околу 22.15 часот уапсила три лица – А.Б.(31) од Гостивар и С.Ф.(33) и А.И.(31) од гостиварските села Беловиште и Чегране поради сомнение...

Апелација ја укина првостепената пресуда за „Титаник 3″

Апелацискиот суд Скопје ги уважи жалбите на обвинетите Исмет Гури и Ејуп Алими и ја укина првостепената пресуда, постапувајќи по кривичниот предмет „Титаник 3". -...

Апелација ги потврди пресудите – за Јанева седум, за Јовановски девет...

Апелациониот суд Скопје ги потврди првостепените пресуди во случајот „Рекет“ со кои поранешната шефица на специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, е осудена на седум,...

Апелација делумно ги уважи жалбите на Зоран Милески за „Рекет“

Апелацискиот суд Скопје делумно ги уважи жалбите на обвинетиот Зоран Милески - Кичеец во случајот „Рекет“, потврдувајќи ја првостепената пресуда по однос на вината...

Апелација ја одби жалбата на Камчев за враќање на пасошот

Апелацискиот суд ја одби како неоснована жалбата на осомничениот во „Империја“ Јордан Камчев, кој бараше замена на мерката претпазливост со гаранција. - Апелацискиот суд донесе...

Бојан Јовановски останува во притвор, Апелација ја одби жалбата

Апелацискиот суд ја одби жалбата на обвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, како неоснована, и тој останува во притвор. - Апелациониот суд Скопје, постапувајќи по...

Пресудата за Мијалков за „Титаник 2“ падна на Апелација?

Апелациониот суд ја укина пресудата за поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков, според неофицијални информации објавени во повеќе македонски медиуми. Предметот ќе се...

Бојан Јовановски останува во притвор, Апелација ја одби жалбата

Апелацискиот суд Скопје денеска ја отфрли жалбата за притворот на првообвинетиот во случајот „Рекет”, Бојан Јовановски – Боки 13. - Апелацискиот суд Скопје на 4...

Боки 13 останува во притвор

Бојан Јовановски познат како Боки 13 останува во притвор, одлучи Апелациониот суд. Судиите ја отфрлија жалбата на адвокатот Сашо Дуковски со која бараше на...