25.4 C
Skopje
18.7.2019 - 11:37

Ознака: апелациски суд

Американскиот Апелациски суд го оцени за незаконски указот на Трамп за...

Апелацискиот суд на САД ја одби жалбата на администрацијата во Вашингтон за реактивирање на указот на претседателот со кој се забранува давање прибежиште на...

И Божиновски побара укинување на мерката притвор

Поранешниот генерален секретар на Владата Кирил Божиновски на денешната јавна седница во Апелацискиот суд побара да му биде укинат притворот за случајот „Титаник“ на...

Мијалков за притворот може да се жали до Апелациски суд

Сашо Мијалков во рок од 24 часа по приемот на решението од Кривичниот суд за 30-дневниот притвор има право на жалба до Апелацискиот суд...

Апелациски: Наводите од Груевски се груба невистина и манипулација со јавноста

Апелацискиот суд Скопје  во целост ги демантира наводите изнесени на прес-конференцијата од  Никола Груевски во врска со предметот „Тенк“, оценувајќи ги како  груба невистина и манипулација со...

Заврши јавната седница на Апелација за „Тенк“, продолжение на 5 септември

По 10 часа вечерва заврши јавната седница на Апелација за жалбата на првостепената пресуда за Никола Груевски и Ѓоко Поповски за предметот „Тенк“. Откако судијата известител...

Почна јавната седница на Апелација за „Тенк“ откако беа одбиени сите...

Откако беше одбиено и четвртото барање за изземање на претседателката на судечкиот совет Цветанка Периќ, на денешната јавна расправа по жалбата за пресудата за...

Одбиено барањето за изземање на судијата Милева

Претседателката на судечкиот совет на Апелацискиот суд, кој одлучува по жалбата на пресудата за случајот „Тенк“, Цветанка Периќ, по паузата информира дека не се прифаќа...

Адвокатите на Груевски и Поповски побараа одложување на јавната седница на...

Сo мало задоцнување во Апелацискиот суд почна, но веднаш на почетокот беше и прекината јавната седница на која се одлучува по жалбата на поранешниот премиер...

Апелација одлучува за затворската казна на Груевски за „Тенк“

Апелацискиот суд во Скопје денеска треба да одлучува по жалбата на поранешниот премиер Никола Груевски за пресудата во случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство...

Одбиени барањата за изземање на Џолев и Судечкиот совет за „Тенк“

Апелацискиот суд го одби барањето на одбраната на дел од обвинетите за случајот „Тенк“ за изземање на претседателот на Кривичниот суд Иван Џолев. Тој,...