7.8 C
Skopje
16.10.2021 - 2:42

Ознака: апарати

Симптоматично откажување на апарати по истекот на гаранцијата

ЕК веќе најави дека ќе излезе со предлог-закон за забрана на програмирано расипување на уредите, а во тек е истрага за тврдењата за постоење...

Четири пријави за кршење апарати за игри на среќа во Струмица

Вкупно четири пријави за кршење апарати за игри на среќа во период од неколку дена се регистрирани во казина и обложувалници во Струмица, информираат...