29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 13:20

Ознака: Анџелина Џоли

Децата ми помагаат да бидам добра мајка

Анџелина Џоли за „Вог“ По многубројните критики што долго ги добиваше од обожавателите на сметка на нејзиниот изглед, Анџелина Џоли деновиве се појави во јавноста...

Анџелина Џоли ја продава сликата која Черчил му ја подарил на...

Поранешниот британски премиер Винстон Черчил бил страствен и продуктивен аматерски уметник кој насликал околу 500 слики. Негова слика која е дел од политичката и...

Анџелина Џоли во „Вог“ за разводот, пандемијата и за децата

Холивудската глумица Анџелина Џоли, едно од своите најискрени интервјуа го даде неодамна за списанието „Вог“. Првпат прозборе за причините за брачниот крах со бившиот...

Дизни ја најави премиерата на „Еден и единствен Иван“ на 21...

Студиото „Волт Дизни“ во петокот објави дека анимираниот филм „Еден и единствен Иван“, адаптација на најпродаваната, наградувана книга за еден необичен горила, во режија...

Анџелина Џоли се враќа со „Господарка на злото 2“

По пауза од пет години Анџелина Џоли се враќа во улогата на злобната вила Малефисент, во новото продолжение на филмот „Господарка на злото 2“,...

Џоли се враќа со „Злобница 2“

По пауза од неколку години Анџелина Џоли се враќа на филмското платно. Овој пат во продолжението на новиот филм „Злобница: Господарка на злото“. Овој пат...

Анџелина Џоли одби да ја глуми Селин Дион

Анџелина Џоли не сака да ја глуми Селин Дион во филмскиот мјузикл за животот на музичката ѕвезда, пишуваат американските медиуми. Според нив, на Анџелина ѝ...

Анџелина Џоли и во новото продолжение на „Злобница“

Холивудската дива Анџелина Џоли ќе се појави и во продолжението на филмот „Злобница“, каде што ја толкува главната улога на лошата вила, чија премиера...

Анџелина Џоли во врска со Џаред Лето

Иако разводот од поранешниот сопруг Бред Пит сè уште не е завршен, Анџелина Џоли, наводно, почнала врска со колега, со кого долги години биле...

Били Боб Торнтон по 15 години откри зошто се развел од...

 Американскиот актер Били Боб Торнтон ги откри причините за разделбата со една од најубавите актерки во Холивуд, Анџелина Џоли. Торнтон потсети дека двајцата со...