-0.2 C
Skopje
17.1.2022 - 13:02

Ознака: Антонијо Милошоски

Милошоски смета дека пратеникот на Беса е во Бугарија

Пратеникот на Беса, Кастриот Реџепи, кој одлучи да не гласа за недоверба на Владата и денеска не се појави во Собранието, наводно се наоѓа...

Османи: Ќе вложам напори да бидам во Скопје за да се...

Ќе ги вложам сите напори да ја прекинам тековната дипломатска офанзива за во среда на неколку часа да бидам во Скопје за да се...

Милошоски: Османи в среда да го претстави Акцискиот план за кој...

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Комисијата за надворешна политика, Антонијо Милошоски, соопшти дека за среда во 15 часот ќе закаже седница на Комисијата,...

Мицкоски: Само Заев може да потпише договор во кој историјата е...

Само политички аматер како Заев може да потпише еден таков договор во кој историјата ќе биде критериум за напредок на државата за ЕУ, протестите се...

Милошоски: Одговорноста за потрошените над 500 илјади евра европски пари не...

ВМРО-ДПМНЕ денес го изразува својот протест против незаконското трошење на пари на европските даночни обврзници кои што се наменети за образование и образовни проекти...

Милошоски: Обвинителството е алатка за притисок на власта кон неистомислениците

Обвинителството продолжува да биде алатка за притисок на власта кон неистомислениците. Секој опонент на политиката на кланот Заеви кој ги разоткрива аферите на нивното...

Милошоски: Ако се точни тврдењата на Заев и Касами, тогаш како...

На денешната собраниска седница се обрати и од ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За обнова на Македонија“, Антонијо Милошоски кој наведе два според него важни аргументи...

Милошоски хоспитализиран на Инфективната клиника поради висока температура

Кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, е примен на Инфективната клиника откако неколку дена имал покачена телесна температура, иако вчера имал негативен резултат...

Русковска: Снимките на Милошоски се дадени на вештачење

Двете снимки што ги донесе Антонијо Милошоски се дадени на вештачење и го чекаме наодот од тие вештачења, рече обинителката Вилма Русковска по вчерашните...

Снимката на Милошоски го расветлува финансирањето на телевизијата на Боки?

Пратеникот Антонијо Милошоски денеска пред пратениците во Комисијата за европски прашања пушти аудиозапис во кој, според него, се слуша гласот на лицето З.З. (алудирајќи...