Ознака: Антонио Милошоски

Милошоски: Избори треба да има 60 дена по завршување на вонредната...

За одржувањето избори по вонредна состојба најдобро е да се почитуваат препораките на Венециската комисија, смета пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски. Според него, датумот, сепак...

Милошоски: Уставен суд да ја поништи уредбата за исплата на пари...

ВМРО-ДПМНЕ доставила до Уставниот суд иницијатива за поништување на уредбата со законска сила за исплата на пари за поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство,...

Милошоски апелира до власта да ги прифати мерките на ВМРО-ДПМНЕ

Сметаме дека ситуацијата е алармантна и дека владата не треба да чека да се случат отпуштања и крахирања на фирми, а потоа да реагира,...

Заев порача да се истражи од каде потекнуваат „бомбите“ за Милошоски

Ние нашата обврска ја завршивме и ги предадовме сите материјали од прислушуваните разговори во СЈО, изјави претседателот на СДСМ, Зоран Заев, запрашан за разговорот...

Спасовски: Сите „бомби“ се предадени на СЈО, институциите да истражат кој...

Премиерот Оливер Спасовски изјави дека сите бомби што го поседувало СДСМ се предадени на Специјалното јавно обвинителство. Спасовски ги повика институциите да истражат кој...

Милошовски ја достави и втората снимка во Обвинителство

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, денеска во  Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција го предаде и вториот аудио-материјал кој го...

ВМРО-ДПМНЕ ќе протестира пред Обвинителство и Врховниот суд

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повика на протест во 18 часот, кој ќе започне пред Обвинителството, а ќе заврши пред Врховниот суд. - Ги повикувам...

Милошоски утре ќе ги предаде снимките во Обвинителство

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, утре повторно ќе оди во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, но овојпат на...

Милошоски објави нов аудио-материјал: Заев договарал одлуки со Врховниот суд

На прес-конференција во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Антонио Милошоски објави нов материјал, кој рече дека како транскрипт му го доставил укажувач. Милошоски најпрво прочита...

Русковска ќе одлучува за „бомбата“ на Милошоски по анализата на материјалот

Одлуката за аудиоматеријалот што го достави пратеникот Антонио Милошоски ќе биде донесена по преслушувањето и извршената анализа, информира Основното јавно обвинителство за гонење на...