Ознака: антоан гризман

Гризман е шестиот најскап фудбалер во светот

Барселона за францускиот напаѓач ќе му плати на Атлетико 120 милиони евра Барселона го ангажира францускиот напаѓач Антоан Гризман од ривалот од шпанската Ла лига,...

Двегодишната трансфер-сага заврши со потпис на Гризман во Барселона

Антоан Гризман денес го официјализираше трансферот во Барселона по двегодишната трансфер-сага и честите поврзувањa на Франзуцинот со шампионот на Примера, јавува „Марка“. https://twitter.com/FCBarcelona/status/1149667415564922880 Сега веќе поранешниот...

Меси има месечна заработка од 8,3 милиони евра

Според француски „Л’екип“, на листата по Меси следуваат Роналдо, Гризман, Нејмар, Суарез... Аргентинецот Лионел Меси, напаѓачот на Барселона, е најдоброплатениот фудбалер во Европа, со месечна...

Гризман ќе ги открие плановите до Мундијалот

ласините околу евентуалниот трансфер на Антоан Гризман од Атлетико Мадрид се најинтересни во овој период, особено ако се има предвид фактот дека за францускиот...

Херојот на Атлетико го остави својот омилен клуб без трофејот на...

Освојувањето на Лига Европа, кај Антоан Гризман веројатно предизвика измешани чувства, со оглед на тоа што головите на францускиот фудбалер за Атлетико Мадрид, го...