6.5 C
Skopje
10.12.2019 - 18:16

Ознака: антиракетен систем

Србија ќе го добие рускиот „панцир“ наспроти американските предупредувања

Русија ќе го испорача софистицираниот антиракетен систем „панцир-С“ на Србија, и покрај предупредувањата на САД за можни санкции за балканската држава во таков случај,...