31.8 C
Skopje
28.7.2021 - 12:49

Ознака: антиваксери

Швајцарски весник со истражување: Зошто Балканот е легло на антиваксери?

Весникот Ноје Цирхер Цајтунг (НЗЗ), на почетокот на анализата од дописникот на Југоисточна Европа, Волкер Пабст, истакнува дека до неодамна, Србија важела за земја...

Ковидидиоти и антиваксери

Во земја што не само што сè заличува на мртовечница туку и која вакцини добива преку донации на „лажичка“, битката на т.н. антиваксери против...

Пред 10 години не ни сонував дека во Србија ќе има...

Српскиот епидемиолог Предраг Кон истакнува Во последните 24 часа во Србија за коронавирус биле тестирани 11.711 лица, од кои 3.304 биле позитивни, додека 36 лица...

Се вакцинирал, а ширел најстрашни лаги против вакцинацијата

Еден од петмината уапсени антиваксери во Србија бил вакциниран, кажа српската премиерка Ана Брнабиќ. - Од петмината антиваксери кои се приведени, еден е вакциниран, а...

Шампионот во вакцинацијата тргна во пресметка со антиваксерите

Србија, која е една од водечките држави во Европа според брзината на процесот на имунизација, реши да се пресмета со антиваксерите откако се соочи...

Како една скептична нација да се вакцинира против ковид-19?

Неодлучните, а не тврдокорните антиваксери, може да станат цел на разни видови на комуникациски кампањи Автор: Лионел Лоран Блумберг Сè поблиску е вакцината против ковид-19, а владите...

Со само еден коментар австралискиот премиер стана цел на светските антиваксери

Со само еден коментар, австралискиот премиер Скот Морисон ја претвори добрата вест за планот за имунизација во пиар-катастрофа, истакнувајќи го следниот потенцијален кошмар во...

Антиваксерите не се единствените што се загрижени за вакцините

Додека целиот свет е во исчекување барем една од вакцините за ковид-19 кои се во фаза на човечко тестирање да ги исполни потребните безбедносни...

Џонсон: Антиваксерите не се нормални

Британскиот премиер, Борис Џонсон, за време на промоцијата на програмата за вакцинирање против грипот изјави дека луѓето кои се спротивставуваат на вакцинацијата не се...

Антиваксерите станаа закана за напорите на Европа за победа над коронавирусот

Дилемата на политичарите е дали забрзувањето на процесот за добивање на вакцина е ризик за луѓето да немаат доверба во нејзината безбедност Автори: Кармен Пон,...