12.8 C
Skopje
25.7.2021 - 6:10

Ознака: Антево перо“ 2020

Шеснаесет стихозбирки во конкуренција за наградата „Антево перо“ 2020

На годинешниот Конкурс за наградата „Антево перо“, именувана според великанот на македонската поезија Анте Поповски, а која се доделува како исклучително поетско признание за...