Ознака: анкета

Анкета: Речиси половина македонски граѓани задоволни, половина незадоволни од работата на...

Вкупно 49 отсто од граѓаните се задоволни од работата на Владата во изминатата година, наспроти 47 отсто кои се незадоволни, покажуваат резултатите од новата...

Гласајте за најубавото знаме во светот!

Странскиот сајт Ranker направи анкета со најдобрите знамиња во светот, може и вие да гласате за вашиот фаворит. Знамињата на сите светски народи се симболи...

Галуп: Бугарите на страна на Македонија во спорот со Грција

Бугарите ја поддржуваат Македонија за спорот со Грција за името, покажува најнова анкета на Галуп спроведена меѓу 9 и 16 март врз 772 лица. Имено,...

Анкети: Разликата меѓу Нова демократија и СИРИЗА се намалува

Конзервативната Нова демократија (НД), според истражувањата на јавното мислење, и натаму е најпопуларна политичка сила во Грција, иако нејзината предност пред владејачката Коалиција на...

Анкета: Грците омекнуваат по прашањето за името

Половина од анкетираните Грци (50%) сметаат дека заемно прифатливо решение за името со севкупна употреба е во служба на грчките интереси, а исто толку...

Се намалува поддршката за независна Каталонија

Поддршката за независност на Каталонија сѐ повеќе се намалува, покажуваат најновите анкети. Па, така, поддршката за независна Каталонија е намалена на 40,8 отсто. Колку...