Ознака: анкета

Речиси половина Американци сметаат дека ќе им се влошат односите со...

Речиси половина државјани на САД анкетирани во испитувањето на јавното мислење, кое заедно го објавија АП и Центарот за истражување на националното мислење, се...

Анкета: Мнозинството Руси сакаат Путин да остане претседател и по 2024...

Повеќе од половината Руси сакаат претседателот Владимир Путин да биде шеф на државата и откако ќе му заврши мандатот во 2024 година, се вели...

Мини-анкета: Бразил светски првак?

Во мини-анкетата на „Нова Македонија“ учествуваа 22 спортиста, тренери и спортски работници од 13 спорта Бразил ќе биде новиот светски првак. Тоа е епилогот по...

Мнозинството Грци против договорот и името Македонија

„Не“ за договорот велат 68.3 отсто, а „не“ за името Македонија 73,2 отсто од испитаниците во новото истражување на јавното мислење во Грција, спроведено од...

За 80 отсто Французи Трамп е агресивен, опасен и расист

Иако неодамнешниот самит во Сингапур со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун придонесе за подобрување на имиџот на претседателот на САД, Доналд Трамп, во очите на...

Анкета: Еден од двајца Грци смета дека сега треба да се...

Нешто помалку од половина испитаници или 48,3 отсто се согласуваат дека грчката влада треба во овој момент да се стреми кон постигнување решение на...

Мнозинството Италијанци сакаат да го задржат еврото

Меѓу 60 и 72 отсто од Италијанците сакаат земјата да остане во еврозоната, додека 23 до 24 отсто би се откажале од заедничката валута,...

Анкета: Илинденска помалку прифатлива од Горна

Мнозинството македонски граѓани би се изјасниле против предлогот Република Илинденска Македонија, доколку тој би бил ставен на референдум како опција за промена на уставното...

Анкета: Речиси половина македонски граѓани задоволни, половина незадоволни од работата на...

Вкупно 49 отсто од граѓаните се задоволни од работата на Владата во изминатата година, наспроти 47 отсто кои се незадоволни, покажуваат резултатите од новата...

Гласајте за најубавото знаме во светот!

Странскиот сајт Ranker направи анкета со најдобрите знамиња во светот, може и вие да гласате за вашиот фаворит. Знамињата на сите светски народи се симболи...