10.3 C
Skopje
21.2.2020 - 17:58

Ознака: анимиран филм

Новата верзија на „Кралот Лав“ ги маѓепса и скопјанчињата

Новата верзија на Дизниевиот анимиран филм „Кралот Лав“, што имаат можност да ја видат и децата во Скопје, во режија на Џон Фавро, повторно...

Анимираниот филм „ЕДНА” на престижниот Краков филмски фестивал

„ЕДНА”, најновата краткометражна анимација на Вук Митевски, својата премиера ќе ја има на престижниот 59 Интернационален Краков Филмски Фестивал. „ЕДНА” ќе биде прикажана во...

Данскиот „Ништо не се случува“ победник на осмиот „Анимакс“

На годинашното осмо по ред издание на фестивалот за анимиран филм „Анимакс“, кој се одржуваше од 29 ноември до 2 декември под мотото „Не...

Пристигна анимираниот филм „Мисијата Катманду“

Од идната недела во кината во Скопје ќе почне да се прикажува анимираниот филм „Мисијата Катманду“, синхронизиран на македонски јазик. Ова интересно остварување ги...