3.8 C
Skopje
5.12.2021 - 21:35

Ознака: анимација

Наоѓам големо задоволство во анимацијата

Никола Радуловиќ, Уметник Уметникот Никола Радуловиќ се претставува со самостојната изложба „Система“ во Музејот на современата уметност во Скопје, а неговиот краток филм „Мики енд...

При пожарот во јапонското студио за анимација загинаа најмалку 33 лица

Најмалку 33 лица загинаа во Кјото во подметнат пожар во студио за анимација, објави мрежата НХК, повикувајќи се на локалните власти. Пожарникарите пронашле многу тела...

„Фх3х“ работеше на филмот „Мег“

Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти „Фх3х“ учествуваше во креирањето на визуелните ефекти на филмот „Мег“, чија премиера беше синоќа во киното „Синеплекс“. Филмот...