Ознака: анектирање

Нетанјаху: Имаме историска можност да го анектираме Западниот Брег во јули

Израел има историска можност да ги анектира еврејските населби на Западниот Брег и мора да ја искористи можноста во јули, изјави израелскиот премиер Бенјамин...