20.1 C
Skopje
21.7.2019 - 0:42

Ознака: Андреј Шишко

Подем на радикални групи и организации на Балканот

И во нашата држава е забележана појавата на слични ултрадесничарски групи. Според извори во надлежните институции, тие им се познати на органите за безбедност...