-0.2 C
Skopje
21.1.2022 - 23:53

Ознака: Андреј Митревски

Русите пресилни за македонските кошаркарски надежи

Македонската кадетска кошаркарска репрезентација (до 16 години), не успеа да се пласира во четврт-финалето на Европското првенство (ЕП) во Удине, Италија, откако убедливо беше...