Ознака: андоновски

Селекторот Андоновски без загубен меч од 2019 година

ФУДБАЛ Македонскиот стратег Влатко Андоновски забележа нова голема победа со женската фудбалска репрезентација на САД против вечниот ривал Бразил. Американките беа подобри од Бразилките со...

Венко Андоновски ги изненади крагуевчани со лична приказна

Ми укажаа голема чест со тоа што во мојата книжевност препознаа мировни пораки и ставови и ми овозможија да бидам дел од познатиот „Голем...

Еволуција на репрезентацијата на САД под водство на Андоновски

ФИФА ги анализира четирите начела во работата на Андоновски, кој го израмни најдобриот почеток на мандат на еден селектор на САД со скор од...

Андоновски со САД ќе атакува на олимписко злато во Токио

Американките, кои имаат четири злата од ЛОИ, во Рио 2016 година беа елиминирани од Шведска во четврт-финалето Женската фудбалска репрезентација на САД, актуелниот и четирикратен...

Претстава „Светица на темнината“ вечер во Драмски театар

Претставата „Светица на темнината“ во продукција на „Б Глад“ од Загреб ќе биде изведена вечер во 19 часот на сцената на Драмскиот театар во...