Ознака: Андерс Беринг Брејвик

Масовниот убиец Брејвик наскоро ќе биде преместен во друг затвор

Андерс Беринг Брејвик, човекот осуден за убиство на 77 луѓе за време на терористички напад во 2011 година во Норвешка, треба да биде префрлен...

Брејвик мора да остане во затвор, бидејќи не покажал сочувство и...

Норвешкиот масовен убиец Андерс Беринг Брејвик, кој уби 77 луѓе во 2011 година и рани неколку десетици од нив, не се подобрил за време...

Нападот во Норвешка e извршен десет години по убиствениот поход на...

Најмалку пет луѓе загинаа во вчерашниот напад во Норвешка, а уште двајца се повредени, јавија локалните медиуми. Меѓу повредените, кои моментно се во болница, има...

Брејвик бара да биде ослободен

Норвешкиот масовен убиец Андерс Беринг Брејвик ќе биде сослушан на суд во врска со неговото барање за помилување. Брејвик беше осуден за детонација на автомобил-бомба...