Ознака: англија

Англија игра за реприза, Хрватска за чекор напред

За Англичаните победата во вечерашниот полуфинален меч ќе значи второ финале на СП, по она во 1966-та, а прво би било за Хрватите, кои...

Само Белгија може да влезе и во „перфектниот“ клуб

На претходните 20 мундијали светски прваци само со победи станале Уругвај, Италија и Бразил. Од полуфиналистите на СП 20318, Белгија досега забележа само победи,...

Кошарката и американскиот фудбал им носат успех на Англичаните

Прекините се најсилното оружје на фудбалската репрезентација на Англија на Светското првенство (СП) во Русија, кое се покажа како пресудно и во триумфот над...

Дали фудбалот се враќа дома, во Англија?

Победниците на денешните четвртфинални двојки на СП 2018 (Шведска - Англија од 16 ч. и Русија - Хрватска од 20 ч.) ќе играат во...

Се бара преигрување на дуелот Англија – Колумбија, двеста илјади луѓе...

Репрезентацијата на Англија ја постигна најголемата победа на светските првенства од 1990 година наваму, откако ја елиминира Колумбија по изведувањето на пенали во осминафиналето. Колумбиските...

Конечно и Англија победи на пенали, и тоа пенал-дебитантот Колумбија

Заврши ноќната пенал-мора за фудбалската репрезентација на Англија. По серијата неуспеси (шест елиминации и само еден триумф на ЕП и на СП) при изведувањето...

СП 2018: Англија ја декласираше Панама за осминафинале

Англија убедливо ја совлада Панама со 6:1 во натпревар од групата Г на Светското првенство во Русија. Англиската репрезентација одигра одличен натпревар и благодарение на...

Англија до победа против Тунис во судиското продолжение

Фудбалската репрезентација на Англија дојде до победа против репрезентацијата на Тунис во последните минути од натпреварот и спречи нова сензација на СП во Русија. Поведоа...

Ретклиф го сака Челси, Абрамович не го дава!

Дипломатската војна помеѓу Русија и Англија, коja на Роман Абрамович моментно му прави најмногу проблеми, барем досега не влијаеше на одлуката на богатиот Русин...

Англичаните пред Светското првенство тренираат пенали

Англиските фудбалски репрезентативци покрај другото, акцент во подготовките пред стартот на Светското првенство ставаат и на ударите од 11 метри со цел да го...

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) (https://animefreak.ws/m/45ja) Episode 8 at website https://animefreak.ws animefreak death note

Watch Attack on Titan Episode 24 (https://gogoanime.be/m/LZ/ep-24) at website https://gogoanime.be gogoanime boku no hero academia