Ознака: англија

Де Брујне ќе го добие признанието за фудбалер на сезоната во...

Во категоријата за најдобар млад играч (до 23 години) фаворит за добивање на наградата е бекот на Ливерпул, Трент Александер-Арнолд. Добитниците на вредните признанија...

Рашфорд ќе биде најмладиот со почесен докторат од Универзитетот во Манчестер

АНГЛИЈА Маркус Рашфорд, напаѓачот на англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер јунајтед, ќе стане најмладата личност што ќе добие почесен докторат од Универзитетот во Манчестер, за неговата...

Гледачите во Англија со „здравствени пасоши“ на стадионите?

Лигата се надева дека првите тест-настани би се одржале во август, можеби и кон крајот на јули, за да се види дали системот за...

Поздравот со шпалир за шампионот на Англија е стар 65 години

Најавите се дека Ливерпул ќе биде почестен со почесен шпалир од играчите на Манчестер сити на стадионот „Етихад“ в четврток, што ќе значи продолжување...

Нападот во Англија е оквалификуван како терористички акт

Британската полиција ќе го третира како терористички акт нападот во кој три лица беа убиени, а тројца сериозно повредени откако маж со нож ги...

Три лица убиени во напад со нож во Англија

Три лица се убиени, а тројца се тешко ранети откако вчера маж со наж ги нападна во парк во градот Рединг на југот на...

Во Англија затворена фабрика за месо, станала жариште за коронавирусот

Фабрика за преработка на месо во Западен Јоркшир е затворена поради локално ширење на коронавирусот. Оваа е трета фабрика во Велика Британија која е затворена,...

Многу новитети пред продолжението на сезоната во Англија

ФУДБАЛ Стадионите ќе бидат поделени во три зони, се воведуваат две дополнителни измени и девет играчи на клупите за резервни фудбалери, играчите не смеат да...

Ако не постигнеме договор, нема да има фудбалска пирамида

Постои реална веројатност дека ако нешто не се договори внатре во рамките на фудбалот, за да се обезбеди сите клубови да можат да ги...

Англија почна со тренинзи, шестмина позитивни на коронавирусот

Англиската Премиер-лига потврди дека од 748 теста направени врз фудбалери и други лица, во три клуба шест биле позитивни, додавајќи дека на тие што...

Watch Our Last Crusade or the Rise of a New World Episode 12 at website https://funimationfree.com. See more heroes rising funimation

Watch Fire Force Season 2 (Dub) Episode 15 (https://crunchyrollfree.com/m/21wd/ep-15) at website https://crunchyrollfree.com premium membership crunchyroll