Ознака: англија

Евертон пред градското дерби има низа како од шампионските денови

Евертон победи на секој од своите почетни четири натпревари во сезоната во највисокото ниво во Англија првпат од сезоната 1969/70, кога ја освои титулата,...

Двете најсилни лиги во Англија ќе загубат над една милијарда евра?

Проекциите се направени од финансиските аналитичари од „Визибл“, кои ги пресметале очекуваните приходи во сезоните 2019/2020 и 2020/2021 според објавените биланси во периодот 2018/2019 Фудбалските...

Публиката нема да се врати на стадионите до март?

ФУДБАЛ - АНГЛИЈА Гледачите најверојатно не ќе можат да се вратат на спортските арени во Англија во следните шест месеци, најрано до крајот на март...

Се загуби предноста на домашниот терен

Во првите две кола до синоќа се одиграа 16 меча, на кои гостите забележаа 10 победи и шест порази. Викендов го обележија Сон, со...

Трансфер-пазарот станува сѐ поинтересен

Бранителот на титулата во Премиер-лигата, Ливерпул, во еден ден ги ангажира Тијаго Алкантара и Диого Жота, за 70 милиони фунти, а Тотенхем го врати...

Англичаните нема да ја откажат прославата на Божиќ

Британскиот министер за правда Роберт Бакланд изјави дека владата не сака да го откаже Божиќ, но исто така истакна дека е важно луѓето да...

Спортски вести

ФУДБАЛ - АНГЛИЈА Прв пораз за Мурињо во прво коло Евертон го изненади Тотенхем совладувајќи го со 1-0 во 1-то коло од новата сезона во англиската...

Англија повторно воведува рестриктивни мерки

Социјалните собири на повеќе од шест лица ќе бидат забранети во Англија од понеделник поради наглото зголемување на бројот на заболени од коронавирус. Според британската...

Избувнувањето на заразата во фабриките за храна ја стави Англија на...

Во фабриката за храна „Гринкор“ во Нортемптон, Англија, регистрирани се 292 заразени работници со ковид-19. „Гринкор“ произведува сендвичи и за познатиот трговски синџир „Маркс...

Сезона на израмнети и соборени рекорди

Шампионот Ливерпул постави рекорд освојувајќи најрано титула и го израмни рекордот на Манчестер сити од 32 победи во една сезона ФУДБАЛ - АНГЛИЈА Манчестер јунајтед и...

Bloom Into You (https://animeflix.nl/m/l5ee) Episode 13 at website https://animeflix.nl animeflix the promised neverland

Watch Attack on Titan (Dub) Episode 19 at website https://animeheaven.pro. See more anime heaven site