Ознака: ангеловски

Ангеловски: Многу ми недостига фудбалот

Гледам снимки од мечеви на македонската репрезентација, на наши поранешни и идни противници, правам анализи, белешки, вели селекторот Ангеловски Како и сите и јас сум...

Ангеловски: Не бегаме од фаворитската улога

Селекторот на македонската фудбалска федерација Игор Ангеловски ги искажа своите очекувања за претстојните натпревари со Гибралтар и со Ерменија во Лига на Нации. - Не...