26.9 C
Skopje
17.7.2019 - 19:13

Ознака: ангели на пеколот

Припадници на „Ангели на пеколот“ уапсени во Португалија поради организиран криминал

Португалската полиција уапси 17 членови на моторџискиот клуб „Ангели на пеколот“ кои се осомничени за вмешаност во организиран криминал, објавија локалните власти. Околу 150 полицајци,...

Португалската полиција се справува со бандата „Ангели на пеколот“

Португалската полиција уапси десетици членови на бандата „Ангели на пеколот“, кои според властите се „исклучително насилни“. Во полициската акција вклучени се 400 полицајци, кои извршија...