Ознака: ангела ѓорѓиевска

Ангела Ѓорѓиевска осудена на 19 години затвор за соучесништво во убиството...

Ангела Ѓорѓиевска доби 19-годишна казна затвор поради свирепото убиство на Пинета Секондо - Пино. Судијката Ленка Давитковска ја прогласи за виновна, односно дека помогнала...

Ангела се расплака додека го слушаше сведочењето на нејзиниот татко

На денешното рочиште за убиството на Пинета Секондо - Пино, таткото на обвинетата Ангела, Златко Ѓорѓиевски, сведочеше како сведок на одбраната. Обвинителката Лидија Раичевиќ...

Ми изгледаше чудно што Ангела не сакаше да помогне да го...

Другарите на убиениот Пинета Секондо - Пино денеска сведочеа во Кривичниот суд, каде што првообвинет е Фуркан Али кој е во бегство, а второобвинета...

Сè што знам за убиството на Пино е од медиумите

Братот на осомничениот за убиството на  Пинета Секондо – Пино денеска сведочеше во Кривичниот суд. Тој рече дека не ја познава второосомничената Ангела Ѓорѓиевска...

Ѓорѓиевска тврди дека не е виновна за убиството на Пино Секондо

Второобвинетата за убиството на Пино Секондо, Ангела Ѓорѓиевска (22), рече дека не го сторила делото и оти не се чувствува виновна на денешното судење. Нејзиниот...

Мајката на Пино: Го убиле и го оставиле животни да го...

Да не бевте вие, немаше да бидеме тука. Тие четири коски што останаа и тие немаше да се најдат. Моето дете го закопав во...

Барањето на одбраната го одложи првото рочиште за убиството на Пино

Во Кривичниот суд утрово беше одложено судењето за убиениот Пино Секондо, поради тоа што адвокатот на обвинетата Ангела Ѓорѓиевска побара време за увид во...

Почнува судењето за убиството на Пинета Секондо – Пино

Судењето за убиството на Пинета Секондо – Пино почнува денеска во Кривичниот суд, каде што обвинетата за соучесништво во убиството, Ангела Ѓорѓиевска, ќе седне...