30 C
Skopje
21.9.2018 - 18:07

Ознака: ангела меркел

Меркел и Трамп разговараа за Северна Кореја, Иран и трговијата

Германската канцеларка Ангела Меркел на денешната заедничка прес-конференција со американскиот претседател Доналд Трамп во Вашингтон изјави дека одлуката за иранскиот нуклеарен договор останува на...

Меркел: Германија нема да учествува во воздушни напади врз Сирија

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска исклучи можност Германија да учествува во воени напади врз Сирија. Таа истакна дека Германија нема да учествува во воени акции...

Меркел: За употребата на хемиско оружје во сирискиот град Дума има...

Достапните докази за употреба на хемиско оружје во Дамаск предградие Дума се убедливи, изјави денеска германската канцеларка Ангела Меркел на заедничката прес - конференција...