7.9 C
Skopje
22.10.2020 - 2:05

Ознака: ангела меркел. зоран заев

Заев на конференцијата во Атина: Заедно се соочуваме со истите предизвици...

Заедно се соочуваме со истите здравствени и економски предизвици, и само заедно можеме да ги надминеме, со поблиска соработка и со поголема солидарност. Затоа...

Меркел им оддаде признание на Заев и на Ципрас за нивната...

Германската канцеларка Ангела Меркел им оддаде признание на премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас, за нивната храброст...