Ознака: ангажманот

Металург со ангажманот на Тарабокија го комплетира тимот за новата сезона

Централниот бек на репрезентацијата на БиХ, Марко Тарабокија (јуниорски светски вицешампион со Хрватска од 2007 година), е петтото интернационално засилување за Металург за новата...