Ознака: Ана Брнабиќ

Хан: Имав многу добар состанок со Брнабиќ

Европскиот комесар за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан на денешната средба со српската премиерка разговараше за идните чекори во пристапувањето на Србија во...

Брнабиќ и Дачиќ од 23 до 26 јули во посета на...

Српската премиерка Ана Брнабиќ ќе престојува во посета на САД од 23-26 јули, што ќе биде нејзина прва посета на таа земја како претседателка...

Железна премиерка во сенка на претседателот

Српската премиерка Ана Брнабиќ доживува експлозија од самодоверба, а тој надмен став кон граѓаните произлегува од тоа што е свесна дека нејзината позиција не...

Брнабиќ: Признавањето на Косово не би бил компромис

Србија никогаш нема да ја признае косовската независност, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ и истакна дека тоа не би бил компромис за кој се...

Брнабиќ: Економските односи меѓу земјите од Западен Балкан се добри, покрај...

Економските односи меѓу земјите од Западен Балкан, и покрај сложените политички проблеми, се многу добри и важно е повторно да имаме дијалог како регион,...

Брнабиќ вечерва во Скопје, за прв пат во Македонија

Српската премиерка Ана Брнабиќ вечерва доаѓа во Скопје, каде ќе учествува на работната вечера која ја организираат високата преставничка на Европската Унија за надворешни...

Брнабиќ: Извештајот на ЕК ја рефлектира Србија онаква каква што е

Шефот на делегацијата на Европската унија во Србија, Сем Фабрици денеска го предаде на премиерката Ана Брнабиќ извештајот на Европската комисија за напредокот на...