Ознака: Ана Брнабиќ

Ана Брнабиќ е новиот мандатар кој ќе ја состави Владата во...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека донел одлука Ана Брнабиќ да биде мандатар за состав на новата Влада на Србија. - Не можам да...

Брнабиќ му одговори на Ѓукановиќ: Не се мешаме во внатрешните работи...

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, изјави дека Србија на кој било начин не се меша во внатрешните работи на Црна Гора. Таа исто така...

Брнабиќ високите бројки на заразени ги препишува на одржаните протести

Во последните 24 часа, во Србија се регистрирани 383 случаи на инфекција со коронавирус, а починаа 13 лица. Во болниците има 4.662 пациенти, од кои...

Во Србија ќе се предложи задолжително носење маски во затворен простор

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, најави дека ќе предложи задолжително носење маски во затворен простор. Ова ќе се однесува на цела Србија, без оглед дали...

Брнабиќ: Нема да дојде до насилен преврат и анархија

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, рече дека протестите од изминатите два дена во Белград се најнасилните протести досега, но кажа дека нема да дојде...

Група лекари ѝ свртеа грб на Брнабиќ во знак на протест...

Група лекари и медицински персонал во општата болница во Нови Пазар им завртеа грб на српската премиерка Ана Брнабиќ и на министерот за здравство...

Ана Брнабиќ замоли „Егзит“ да не се откажува

Иако првите луѓе на фестивалот „Егзит“ неодамна објавија дека годинава тој нема да се одржи во својот стандарден формат и термин, премиерката на Србија...

Брнабиќ: Исполнети се сите услови за укинување на вонредната состојба во...

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, на седницата на српскиот парламент рече дека се создадени сите услови за да се стави крај на вонредната состојба...

Брнабиќ потврди: Србија 60 часа во карантин за викендов

Српските граѓани ќе поминат 60 часа во карантин овој викенд, потврди премиерката Ана Брнабиќ, објаснувајќи ги новите рестриктивни мерки за борба против коронaвирусот, кои...

Србија наскоро почнува со лечење на заболените со крвна плазма

Во Србија за десетина дена ќе започне таканаречената плазна терапија за заболените со коронавирус, објави српската премиерка Ана Брнабиќ. Таа вели дека ќе бидат користени...