Ознака: Ана Брнабиќ

На македонските граѓани не им е потребен негативен ПЦР-тест за влез...

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, ја демантираше веста во која се тврди дека е одлучено оти граѓаните на Србија мора да направат ПЦР-тест кога...

Брнабиќ: Во Србија пристигнуваат повеќе од 660.000 вакцини

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека до крајот на април 40 отсто од населението во државата ќе биде вакцинирано барем со првата доза и...

Панорама/Пензионери стогодишници

Белград - Српската премиерка Ана Брнабиќ најави дека мерките против коронавирусот ќе мора да се заострат и информира дека ќе има состанок со медицинскиот...

Вакцинирани речиси 1,6 милиони луѓе во Србија

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, за РТС изјави дека бројот на вакцинирани лица се приближува до 1,6 милиони. Брнабиќ посочи дека 95 проценти од регистрираните...

Брнабиќ: Луѓето се опуштија и мислат дека е готово, апелираме до...

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека...

Османи на средби со Дачиќ и Брнабиќ

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во Белград имаше средби со претседателот на Собранието, Ивица Дачиќ, и со премиерката Ана Брнабиќ. Како што соопшти МНР,...

Брнабиќ: Утре ни пристигнуваат уште 40.000 вакцини, со нив ќе се...

Во Србија веќе утре пристигнува дополнителен контингент со вакцини на „Фајзер“, нешто повеќе од 40.000, изјави премиерката Ана Брнабиќ за ТВ Прва. - Мислам дека...

Брнабиќ најави пристигнување на нова вакцина во Србија

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, најави дека во земјата наскоро ќе пристигне уште една, четврта по ред, вакцина против коронавирус. Таа кажа дека за...

Србија ќе помогне вакцините на „Фајзер“ да се регистрираат во Македонија

Српската премиерка Ана Брнабиќ за ТВ Хепи изјави дека земјата е подготвена да испрати 8.000 вакцини во Македонија и дека се работи за надминување...

Србија почнува масовна вакцинација

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, најави дека утре во Србија ќе почне масовна вакцинација на граѓаните против коронавирус. Таа изјави дека од утре ќе...