Ознака: Ана Брнабиќ

Брнабиќ: СПЦ се обидува да реши прашања што придонесуваат за соработка...

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ денеска во Скопје не сакаше да ги коментира односите и разговорите за црковните прашања меѓу Српската православна црква и...

Маричиќ ја пречека Брнабиќ на скопскиот аеродром, ќе разговараат за евроитеграциите...

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ, на скопскиот аеродром ја пречека српската премиерка Ана Брнабиќ, која денеска ќе престојува во посета наМакедонија. Маричиќ, како што...

Брнабиќ: СНС освои мнозинство во Белград, неизвесен терминот за нова влада

Премиерката на Владата на Србија, Ана Брнабиќ изјави дека резултатите од вчерашните повторени избори ја покажале вистинската состојба, дека народот сака Србија да биде...

Брнабиќ-Петков: Важно е да видиме напредок на евроинтеграциите на нашите пријатели...

Теми на денешната посета на бугарскиот премиер Кирил Петков на Белград на разговорите со претседателот Александар Вучиќ и премиерката Ана Брнабиќ беа од економски...

Брнабиќ ги повика НАТО и КФОР итно да реагираат по тензиите...

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, се огласи по акцијата на косовската полиција во Косовска Митровица. - Ја повикувам меѓународната заедница, НАТО и КФОР, итно да...

Брнабиќ: Пандемијата ќе заврши кога сите ќе се вакцинираме

Благодарение на вакцинацијата, Србија избегна да има најтешка епидемиолошка состојба во регионот, но мерките не можат да бидат исти кога имате вакцина и кога...

Брнабиќ: ЕУ не прави ништо за Косово

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, изјави дека Европската Унија во моментов не прави ништо, или прави многу малку по прашањето за Косово. „Немам ништо добро...

Следно е да се воведе бесплатен роаминг и со земјите од...

Заев и Брнабиќ се сретнаа во Охрид Претседателот на Владата, Зоран Заев, на маргините на „Преспа форум за дијалог“ што се одржува во Охрид, денеска...

Брнабиќ: На Србија засега не ѝ треба задолжително вакцинирање

На Србија во моментов не и е потребна задолжителна вакцинација, изјави денеска премиерката Ана Брнабиќ, коментирајќи го ставот на Европскиот суд за човекови права...

Се вакцинирал, а ширел најстрашни лаги против вакцинацијата

Еден од петмината уапсени антиваксери во Србија бил вакциниран, кажа српската премиерка Ана Брнабиќ. - Од петмината антиваксери кои се приведени, еден е вакциниран, а...