5 C
Skopje
19.11.2018 - 23:24

Ознака: анархисти

Демонстранти се судрија со грчката полиција, уапсени 19 лица

Сериозни инциденти се случија доцна синоќа, по завршувањето на протестниот марш во Атина за одбелeжувањето на 45 годишнината од бунтот против воената хунта. Масовниот протест...

Грчки анархисти ја нападнаа Амбасадата на Иран во Атина

Членови на грчката анархистичка група „Рубикон“ рано утрово ја нападнаа Иранската амбасада во Атина, фрлајќи боја кон објектот и уништувајќи ја куќарката на полицаецот-чувар,...

Анархисти фрлија црвена боја врз зградата на грчкото МНР

Членови на грчката анархистичка група Рубикон фрлија црвена боја врз зградата на Министерството за надворешни работи во Атина. На својата интернет страница тие објавија дека...

Анархисти го нападнале францускиот Конзулат во Атина

Член на анархистичката група Рубикон е уапсен откако активисти на оваа анархистичка група ја нападнале со боја Амбасадата и Конзулатот на Франција во Атина. Електронското...