31.2 C
Skopje
17.9.2019 - 15:31

Ознака: анархистичката група Рубикон

Уапсен еден од анархистите кои го вандализираа грчкиот парламент

Грчката полиција соопшти дека 36-годишeн маж е приведен на испитување по нападот на анархистичката група „Рувиконас“ (Рубикон) врз зградата на парламентот во Атина, пренесе...