11.5 C
Skopje
20.11.2019 - 8:54

Ознака: анализа на податоци

Технологијата е иднината на фудбалот

Пред почетокот на новата сезона во германската Бундеслига, тренерот на фудбалерите на Аугсбург, Мартин Шмид, ги подготвува своите играчи со помош на најновите технолошки...