19.8 C
Skopje
28.9.2021 - 10:02

Ознака: амсм

Сообраќајот се одвива по суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини...

Тековно одвивање на сообраќајот

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини...

Тековно одвивање на сообраќајот

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема...

Тековно одвивање на сообраќајот

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. На патниот правец Крива Паланка – с. Огут (Р-2245) поради свлечиште сообраќајот е во прекин....

Нормализиран сообраќајот на патот Кичево-Охрид

На магистралниот пат Кичево-Гостивар синоќа во 22 часот е норамлизиран сообраќајот, кој од вчера се одвиваше наизменично поради свлечиште. На делницата се поставени сообраќајни знаци...

Укинати забраните за камиони на Стража и на патот Маврово-Дебар

Забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар - Кичево преку планинскиот премин Стража е укината во 11:15 часот. Како што информираат...

Забрани за камиони на Пресека, Стража и Маврово – Дебар

Забрани за движење на тешки товарни возила има на Пресека, Стража, како и на патниот правец Маврово – Дебар, информира Автомото сојузот на Македонија...

Снегот го отежнува сообраќајот, застој на неколку патни правци

Снегот што од синоќа интензивно паѓа предизвика застои во сообраќајот на неколку патни правци, особено во западна Македонија. АМСМ и ЈП Македонијапат информираат дека од...