8.5 C
Skopje
12.12.2019 - 16:24

Ознака: амсм

АМСМ: Нема подолги чекања на граничните премини

Сообраќајот на патиштата се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска...

Зголемена фреквенција на возила на граничните премини

На граничните премини од македонска страна има зголемена фреквенција за влез и излез од државата, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Зголемување на интензитетот на сообраќајот, како...

АМСМ: На Богородица и Табановце се чека до 30 минути за...

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини Богородица и...

Сообраќајот надвор од градовите зголемен, на ГП Богородица се чека 30-тина...

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица се бележи зголемена фреквенција на возила, каде времето...

Нормализиран сообраќајот на патот Охрид-Кичево

Сообраќајот на патниот правец Охрид – Кичево е нормализиран, информира Авто-мото сојузот на Македонија. Сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа кај Охридскиот аеродром.

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Свети Николе

Нормализиран е сообраќајот на регионалниот пат Куманово- Свети Николе кај месноста Мездра, откако претходно беше во прекин поради сообраќајна незгода. Како што соопшти Автомото сојузот...

Нормализиран сообраќајот кај делницата Богданци – Фурка

Сообраќајот што попладнево беше во прекин на регионалниот пат 11-09, на потегот од кај делницата Богданци - село Фурка кај Дојран, вечерва е нормализиран. Како...

АМСМ: Умерен сообраќај, нема подолги задржувања на граничните премини

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од...

Зголемен број на возила на „Богородица“ за влез во Грција

Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот надвор од градските средини е умерен, а зголемен број возила има на граничниот...

Патот Крива Паланка – село Осиче во прекин поради асфалтирање

Патиниот правец Р - 2245 од Крива Паланка до село Осиче денеска ќе биде во прекин поради асфалтирање. Како што соопшти АМСМ, прекинот ќе трае...