15.8 C
Skopje
25.10.2020 - 14:21

Ознака: амсм

Зголемен сообраќај на патиштата, на Ќафасан се чека половина час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и...

Патот Чегране-Чајле затворен за сообраќај поради градежни работи

Регионалниот пат Чегране-Чајле е затворен за сообраќај, поради изведување градежни работи. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...

Во прекин сообраќајот на патот Свети Николе-Овче Поле

Од 17.15 часот во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Свети Николе-Овче Поле, поради случена сообраќајна незгода, информира АМСМ. Како што се наведува, сообраќајот...

Намалена видливост поради магла кај Тетово и Штип

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради магла има од Тетово до село Гајре (30 метри), Штип и...

Поради магла намалена видливост на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Намалена видливост поради магла од 50 до 100 метри има во Тетово, Гостивар, Битола, Прилеп,...

Намалена видливост поради магла на повеќе патни правци

Намалена видливост поради појава на магла има на патниот правец П.Шапка, с. Гајре – Тетово до 30 метри, Плетвар, Битола до 200 метри, Кичево...

Почнува наплатата на патарината кај Смоквица

Од денеска ќе почне со работа наплатна станица Гевгелија, соопшти синоќа АМСМ. Ставањето во функција на ова патарина се случува откако ЈП „Државни патишта“ го...

На Богородица се чека по половина час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица, за излез од државата се чека околу 30...

На „Табановце“ за влез, на „Богородица“ за излез од државата се...

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, велат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ) во своето пладневно соопштение. Од таму додаваат дека интензитетот...

Одрони на патот Кочани – Македонска Каменица

АМСМ информира дека ќе се изведуваат градежни активности на магистрален пат А1, делница: Скопје – Неготино, при поставување на електрично осветлување на крстосницата Велес...