Ознака: амсм

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните...

Забрана за камиони на патот Кичево-Охрид преку Пресека

Поради врнежи од снег од ноќеска околу 00:45 часот се воведува забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид...

Одрони на патот Маврово – Маврови Aнови

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Врнежи од дожд има низ целата држава. На патниот правец крак Маврово-Маврови Aнови поради...

Забранет сообраќај од Маврово до Дебар поради одрони и паднати дрвја

Од 18.30 часот се воведува забрана за движење на сите типови на моторни возила од мавровска крстосница до Дебар, од безбедносни причини (одрони и...

Магла на Стража, Ѓавато и Пресека, во Маврово – одрони на...

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Врнежи од слаб дожд има на патиштата низ целата држава. Поради појава на магла...

Зголемен сообраќај на патиштата, на Ќафасан се чека половина час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и...

Патот Чегране-Чајле затворен за сообраќај поради градежни работи

Регионалниот пат Чегране-Чајле е затворен за сообраќај, поради изведување градежни работи. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...

Во прекин сообраќајот на патот Свети Николе-Овче Поле

Од 17.15 часот во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Свети Николе-Овче Поле, поради случена сообраќајна незгода, информира АМСМ. Како што се наведува, сообраќајот...

Намалена видливост поради магла кај Тетово и Штип

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Намалена видливост поради магла има од Тетово до село Гајре (30 метри), Штип и...

Поради магла намалена видливост на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Намалена видливост поради магла од 50 до 100 метри има во Тетово, Гостивар, Битола, Прилеп,...