Ознака: Америка

Милиони Американци ги игнорираа предупредувањата за Денот на благодарноста

Милиони Американци отпатуваа на семејни средби на Денот на благодарноста и покрај предупредувањата на експертите да не го сторат тоа поради постојаното зголемување на...

Изборни прослави и протести во Америка

Приврзаниците на претседателскиот кандидат во САД, Џо Бајден, кого американските медиуми го прогласија за победник, слават на улиците, додека приврзаниците на сѐ уште актуелниот...

Бајден најави обединување на Америка, додека Трамп ја оспорува победата

Новоизбраниот претседател истакна дека враќање на душата на нацијата ќе биде една од главните негови цели како претседател. Според Бајден, ова е време за...

И едниот и другиот и ниту едниот ниту другиот!?

Кој кандидат за претседател на САД ги има симпатиите на македонските иселеници во Америка Како македонската дијаспора што живее во САД ги гледа претседателските избори...

Дебата меѓу кандидатите за потпретседател на Америка

Потпретседателот Мајк Пенс и предизвикувачот Камала Харис ќе бидат разделени со бариера од плексиглас за време на нивната прва дебата, во обид да се...

„I believe in America!“

„I believe in America!“ Јас верувам во Америка! Ова е првата реплика што се слуша уште во оттемнувањето на легендарниот филм „Кум“ на Френсис...

Америка го укина посебниот економски статус за Хонгконг

Претседателот на САД, Доналд Трамп, потпиша извршна одредба со која се укинува преференцијалниот економски третман за Хонгконг, откако Кина воведе нов закон за безбедност...

Однесено со виорот на протестите

Америка се прашува како да постапи со оскаровецот „Однесено со виорот“ Авторка: Махита Гаџанан Тајм Националните протести што избија по полициското убиство на Џорџ Флојд поттикнаа дискусии...

Продолжува бранот на протести во Америка, се уриваат статуи

Демонстрациите во САД продолжуваат поради убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Во сојузната држава Вирџинија демонстрантите обезглавија четири статуи, меѓу кои беа и статуите на...

По една деценија економска експанзија, Америка влегува во рецесија

Соединетите Американски Држави во февруари влегоа во рецесија, по 128 месеци експанзија, соопштија група економисти во САД, а го пренесе Си-ен-ен. Според американскиот медиум,...

Watch Hortensia SAGA Episode 2 at website https://animefreak.ws. See more one piece animefreak

The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Dub) Episode 24 at website https://animeflix.nl. See more god of highschool animeflix