Ознака: Американци

Зошто Американците ја прескокнуваат Грција

Странските дипломати целиот период ја заобиколуваат Атина, кон нивните политичари нема пораки за „историската важност“ на договорот, нема апели да го испочитуваат договореното, иако,...

Кој навистина ги дели Американците

Русите се обвинети оти шират лажни вести за да ја повредат американската демократија. Но ако повнимателно се читаат приказните за таквите случаи, се чини...

Повеќето Американци незадоволни од двопартискиот систем

Мнозинството Американци веруваат дека двопартискиот систем е полн со недостатоци и оти е потребна трета партија да ја рефлектира волјата на народот. Резултатите од...

Американска наезда во Русија

Според податоците на ФИФА, и покрај обидот на САД да го бојкотираат СП, до почетокот на април американските навивачи купиле 16.462 влезници. Тие ќе...

НСА во 2017 година собрала податоци од над 500 милиони телефонски...

Американската Агенција за национална безбедност (НСА) собрала над 500 милиони записи на телефонски повици на Американци минатата година, што е тројно повеќе отколку во...

Вук Јеремиќ: Вучиќ им го вети Косово на Американците

Поранешнот српски министер за надворешни работи и актуелен лидер на опозициската Народна партија (НС), Вук Јеремиќ, тврди дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ „им...