4.3 C
Skopje
22.1.2021 - 21:39

Ознака: Американци

Над 90 милиони Американци досега гласале за претседател на САД

Додека претседателот Доналд Трамп и неговиот ривал во трката за Белата куќа, демократот Џо Бајден влегоа во финишот на изборната кампања, рекордни 90 милиони...

Кој добива, а кој губи од повлекувањето на Американците од Германија

Геополитика и воена географија на Европа Подготвил: Дејан Србиновски Повеќето угледни магазини изминативе денови пишуваат што ќе значи најавеното повлекување на американската војска од Европа. Што...

Американците гледаат расизам во работењето на полицијата

Во САД продолжуваат протестите за издигање на свеста за системскиот расизам во полициските оддели во целата земја. Ново истражување покажува дека огромно мнозинство Американци...

За една недела отпуштени 3,3 милиони Американци Рекордни 3,3 милиони Американци се пријавиле за добивање надомест за невработени минатата недела, што е најмногу во американската...

Американците плаќаат највисока цена за породување во светот

Светските медиуми се преполни со вџашувачки стории за цената што ја плаќаат граѓаните за користењето на здравствениот систем во САД, особено кога станува збор...

Американците ја враќаат дома руската агентка Марија Бутина

Марија Бутина конечно се враќа дома откако помина повеќе од една година зад решетки во бизарен случај на антируска хистерија во кој активистката за...

Гваидо им ја отвора вратата на Американците?

Венецуелскиот парламент, што се наоѓа под контрола на опозицијата, синоќа го одобри враќањето на земјата во Меѓуамериканскиот договор за взаемна помош (ТИАР) што ќе...

ФОТОВЕСТ

Западните делови на САД ги зафати студен бран, познат како поларен вител, поради што животот во повеќе градови е парализиран. Поради арктичкото време досега...

Американците и Русите ја засилуваат трката за вооружување

Американците и Русите во 2019 година ќе го зголемуваат военото присуство на европските граници, по одлуката на САД да се повлечат од договорот за...

Како на богатите гледаат Американците и Балканците?

Нималку не е случајно тоа што сиромашните македонски граѓани не само што не се однесуваат со воодушевување и почитување кон богаташите туку имаат анимозитет...

The Day I Became a God (Dub) Episode 6 at website https://animeplanet.cc. See more anime planet mob psycho

Watch Attack on Titan Season 3 Episode 2 at website https://animeflix.nl. See more animeflix movie