4.5 C
Skopje
25.2.2020 - 11:21

Ознака: американски обвинители

Американски обвинители ги запленија предметите на Асанж во еквадорската амбасада

Имотот на Џулијан Асанж од времето кога тој живееше во амбасадата на Еквадор во Лондон ќе им биде предаден на американските обвинители, соопштија денеска...