11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 9:53

Ознака: американски вселенски сили

Американските вселенски сили бараат европски сојузници за одбрана на орбитата

Вселенските сили на САД бараат начини за развој на соработката со европските држави со цел да се противстават на заканите во орбитата од Русија...